Februarie 12, 2024
O polițistă de frontieră din Moldova a obținut aurul la Campionatul Balcanic

Aquarelle editorial

Împărtășește cu prietenii tăi

Dimitriana Bezede, polițistă de frontieră din Republica Moldova, a obținut medalia de aur de la Campionatul Balcanic de atletism pentru seniori. Informațiile au fost confirmate de Inspectoratul General al Poliției de Frontieră (IGPF) pe 11 februarie.

Sportiva moldoveană a înregistrat un rezultat de 17 m 86 cm la proba aruncarea greutății și a urcat pe prima poziție în clasamentul final. Astfel, Dimitriana Bezede a obținut medalia de aur la Campionatul Balcanic, transmite newsmaker.md

IGPF a venit cu un mesaj de felicitare pe Facebook pentru sportivă. „Această realizare o remarcă pe colega noastră ca atletă excepțională, dar și oferă o notă de excelență la palmaresul Poliției de Frontieră”, se arată în mesaj.

FOTO „Atletă excepțională”: O polițistă de frontieră din Moldova a obținut aurul la Campionatul Balcanic